LG Q7 Sıfırlama Hard Reset

LG Q7 Sıfırlama Formatlama Hard Reset İşlemi Nasıl Yapılır ?

LG Q7 cihazınız açılmıyorsa desen kilidini bir kaç kez hatalı girdiniz ya da unuttuysanız Gmail hesabı ile cihazınız da oturum açmanız gerekir. Gmail hesabınıza da erişiminiz yoksa cihazınızı sıfırlama yapmanız gerekir. Bu yazım da LG Q7 cihazınıza sıfırlama hard reset işlemini anlatacağım.

Not:Cihazınızı sıfırlama yapmadan önce şarj durumunun %50 ve üzeri olmasına dikkat edin.

Cihazınızı sıfırlama formatlama yaptığınızda cihaz hafızasındaki tüm bilgi silinir.

LG Q7 cihazınız da sıfırlama işlemi yapmak için ;

Telefonunuzu kapatın.

Telefon kapalı konumdayken telefonun arkasında bulunan sesi Azaltma + Güç Power (Açma-Kapama) tuşlarına aynı anda basılı tutun.

LG logosunu görününce ses kısma tuşuna basılı tutmaya devam ederken Güç Power (Açma-Kapama)düğmesini bırakıp tekrar Güç Power (Açma-Kapama) düğmesine basın.

Android System Recovery ekranı açılınca tuşları bırakın.

FACTORY HARD RESET kısmın da Erase all user data restore default settings yazısı çıktıgında Ses Azaltma tuşu yardımıyla Yes seçeneğini seçip Power (Açma –Kapama) tuşuna bir kez basıp onaylayın.

Açılan ekran da Ses azalt tuşu ile Yes Delete All User Data üzerine gelip Açma-Kapama tuşuyla onaylayın.

facebook müşteri hizmetleri

İşlem tamamlandıktan sonra System Reboot Now üzerine gelip Açma-Kapama tuşuyla onaylayın.

Cihazınız kapanıp tekrar açılacak açılma süresi normalden uzun sürebilir açıldıktan sonra cihaz ayarlarını yapılandırarak kullanabilirsiniz.
Telefonu Yedeklemeyi Unutmayın !!!

Hard reset işlemi telefonunuzu sıfırlayacağı için başlamadan rehber,fotoğraflar vs. gibi önemli verileri yedeklemeyi unutmayın. Hard reset işlemi bittikten sonra telefonunuz yeniden açılacak ve yeniden dil, bölge ve Google hesabınızı girmenizi isteyecektir.

LG Q7 sıfırlama hard reset işlemi ;

Telefonunuzu kapalı konuma getirin.

Ses kısma + Power(cihazı açma kapama tuşu)tuşuna aynı anda 10 sn basili tutun.

LG logosunu gördükten sonra parmağınızı Power tuşundan çekin,ses kısma tuşuna 2 sn kadar daha basılı tutun ve tekrar Power tuşuna basın. ( Burada parmağınızı power tuşundan çekip kısa sürede tekrar basmanız gerekiyor).

Karşınıza gelen ekran da ses kısma ve açma düğmeleri ile ilerleyerek power ile seçim yapabileceğiniz bir ekran çıkıyor. Ses tuşlarıyla wipe data/factory reset kısmını seçerek Yes seçeneğini onaylayın. Telefon sıfırlama işlemi başlayacaktır işlem biraz uzun sürebilir bu süre içerisinde beklemeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.